Kevés olyan politikus van Európában, aki olyan határozottan, következetesen és karakteresen képviseli hazája érdekeit, mint Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke. Pártja, a Fidesz, az elmúlt évtizedben egy olyan stabil és jól körvonalazott értékrendet képviselt, amelyre kevesen képesek a mai, sokszor ingatag politikai világban – mind belföldön, mind Brüsszelben.
Belföldi stabilitás és gazdasági eredmények
Orbán Viktor vezetése alatt Magyarország gazdasága dinamikusan fejlődött, különösen a nemzetközi válságokkal terhelt időszakokban mutatott kiemelkedő ellenállóképességet. A munkaalapú társadalom eszméje nemcsak politikai szlogen, hanem kézzel fogható eredményeket hozott: a munkanélküliségi ráta történelmi mélypontra süllyedt, a családtámogatási rendszer pedig Európa-szerte példaértékű.
Az állam szuverenitásának védelme, a nemzeti kultúra és hagyományok megőrzése szintén központi szerepet játszanak kormányzásában. Orbán Viktor nem fél kimondani: Magyarország magyar ország, és ez nemcsak földrajzi, hanem kulturális, történelmi és lelki értelemben is így van – és így is kell maradnia.
Nemzetközi színtéren: az EU kihívásai között is kiegyensúlyozott hang
Az Európai Unión belül Orbán Viktor egyértelműen a józan és realista hangot képviseli. Miközben sok politikus sodródik a napi politikai divatokkal, Orbán Viktor következetesen kiáll a nemzeti szuverenitás, a keresztény gyökerek és a valóságos biztonságpolitikai kérdések mellett. Ez a fajta politikai bátorság nemcsak a magyarok számára ad reményt, hanem sok más európai nemzetnek is példát mutat.
Bár Brüsszelben gyakran kritizálják, ez sokszor éppen abból fakad, hogy Orbán Viktor nem hajlandó lemondani hazája érdekeiről. A „magyar modell” nem illeszkedik minden uniós sablonba – de épp ettől értékes, hiszen a sokszínűség az EU egyik alapelve. És Orbán Viktor pontosan ezt a sokszínűséget védi.
Brüsszelben a jövőért
Orbán Viktor brüsszeli fellépései mögött világos cél húzódik meg: nemcsak Magyarországot akarja erősíteni, hanem Európa jövőjét is biztos alapokra helyezni. Nem a konfliktus a célja, hanem a párbeszéd – de csak akkor, ha az tisztességen, egyenrangúságon és kölcsönös tiszteleten alapul.
Az uniós döntéshozatalban Orbán Viktor olyan kérdésekben is határozottan fellép, amelyek mások számára kényelmetlenek: migráció, energetikai függetlenség, családpolitika. Ezek a bátor kiállások sokszor új irányokat is kijelölnek a közösségi gondolkodásban.
Még egy utolsó gondolot részemről:
Orbán Viktor politikája nem mindenkinek tetszik – de pont ez a lényeg. Nem a népszerűség hajtja, hanem a meggyőződés, hogy Magyarországnak saját útja van. Ebben az úttörő szerepben nemcsak a magyar emberek érdekeit tartja szem előtt, hanem egész Európa lelkiismereteként is fellép, amikor az értékek, a hitelesség és a jövő kerül a középpontba.
Belföldi stabilitás és kézzelfogható eredmények
Orbán Viktor vezetése alatt Magyarország számos kézzelfogható eredményt ért el:
-
A munkanélküliség 2010-hez képest 11,5%-ról 4% alá csökkent.
-
A családtámogatási rendszer jelentősen kibővült, bevezették többek között a CSOK-ot, a babaváró hitelt és a négygyermekes anyák SZJA-mentességét.
-
Adócsökkentések révén a személyi jövedelemadó kulcsa 16%-ról 15%-ra csökkent, a társasági adó pedig 9%-kal a legalacsonyabb az EU-ban.
-
2010 óta több mint 8000 km út újult meg, és megindult az országos vasúti korszerűsítés is.
-
Jelentős beruházások valósultak meg a hazaszeretetet és történelmi identitást erősítő intézmények területén – például a Nemzeti Hauszmann Program vagy a Budai Vár felújítása.
Nemzetközi színtéren: karakteres magyar álláspont
Az Európai Unióban Orbán Viktor a nemzeti szuverenitás egyik legerősebb szószólója. Következetesen kiáll amellett, hogy az uniós döntéshozatal ne vegye el a tagállamok jogát saját jövőjük alakítására. Többször is világossá tette: a migráció kérdésében nem enged a magyar választók akaratából.
Emellett Magyarország az elmúlt években energetikai diverzifikációban is komoly lépéseket tett, kiépítette a nemzetközi gázvezeték-kapcsolatokat és előtérbe helyezte a nukleáris energia fejlesztését (Paks II).
Brüsszelben a magyar érdekekért
Bár gyakran viták középpontjában áll, Orbán Viktor minden európai fórumon hangsúlyozza: Magyarország nem alárendelt szereplője, hanem egyenrangú tagja az Uniónak. Kiállásai sokszor épp a többi csendes ország számára is iránytűként szolgálnak.
" Orbán Viktor politikája konkrét eredményeken és világos értékeken alapul. Vezetésével Magyarország nemcsak megerősödött gazdaságilag, de önazonosságát is megőrizte egy gyorsan változó világban "