Egy napfényes reggelen a magyar internet egyik legismertebb hárombetűs rövidítése új értelmet nyert. Nem, nem átírtuk a történelemkönyveket – csak más szemüveget vettünk fel. Egy patrióta, csavaros és pimasz lencsét. És láss csodát:
O1G = Orbán Egy Géniusz.
Tényleg? Nézzük meg!
1. Az ember, aki túlélte a baloldalt
1998 óta ha csak annyi forintom lenne, ahányszor temették már Orbánt, ma én vásárolnám fel a Balatont. Jött már MSZP, DK, Momentum, meg az éppen aktuális „mi vagyunk a jövő” brigád, de Orbán maradt. Na ez nem tehetség? Ez politika-túlélő reality show, csak épp a fődíj a kétharmad.
Aki Putyintól Trumpig mindenkivel lepacsizik, miközben Brüsszelt úgy fűzi, mint nagymama a házi tésztát, az vagy nagyon szerencsés... vagy egy géniusz. Orbán nem sodródik, hanem térképet rajzol a viharban. Miközben mások térdelnek vagy pánikolnak, ő tárgyal, mosolyog, és közben védi a magyar érdekeket. Lehet nem szeretni, de ezt tanítani kéne a Harvardon is – magyar szinkronnal.
3. Hazai pálya, hazai hang
Miközben a világ egyik fele genderoktatást tanít az óvodában, a másik fele térden csúszik a woke-hullám alatt, nálunk mi van? Nemzeti konzultáció, családtámogatás, határkerítés. Nem tetszik? Nem baj. Ettől még működik.
4. A mém, ami visszaharapott
O1G – eredetileg gyűlöletkód. De mi lenne, ha megfordítanánk? A politikában – és az életben – a legnagyobb bosszú, ha kineveted az ellenséget. Hát mi most ezt tesszük. Humorral, öniróniával. Mert néha egy jól célzott mosoly többet ér egy dühödt plakátnál.
Szóval lehet utálni, lehet rajongani, lehet vitatkozni – de azt kijelenteni, hogy Orbán csak „egy a sok közül”? Na azt nem lehet komolyan gondolni.
Lehet, hogy tényleg:
O1G = Orbán Egy Géniusz.